Oslavy 735. výročia prvej zmienky o obci
27.jún 2009 sa stal dôstojnou spomienkou na výročie 1.písomnej zmienky o našej obci. Ihrisko sa zaplnilo skoro všetkými obyvateľmi obce, ktorí prišli aspoň na chvíľu zabudnúť na všedné starosti. Program otvorili malí žiaci MŠ vo Veľkých Uherciach a po nich sa predstavili naši tanečníci, speváci i herci. Program bol ukážkou histórie (vysvetlenie erbu obce, listina o prvej písomnej zmienke, úryvok zo života Michaela Toneta), ale aj básní v podaní prváčikov. Druháci sa zaskveli ako šikovní tanečníci a tretiaci ako speváci so sólistkou Paulínou Hrčkovou. Aj naši dvaja deviataci Jakub Gubka a Barbora Sámelová ukázali svoj spevácky talent, ktorí budú ďalej rozvíjať aj na štúdiu na strednej škole. Veľký potlesk a príjemná atmosféra boli veľkou odmenou účinkujúcim aj pedagógom, ktorí program pripravovali.

Oslavy 735. výročia prvej zmienky o obci Oslavy 735. výročia prvej zmienky o obci Oslavy 735. výročia prvej zmienky o obci Oslavy 735. výročia prvej zmienky o obci